VM Design

Poznajmy się

VM czyli visual merchandising. Jak podaje Wikipedia: (z łac. mercari – handlować; z ang. to merchandise – sprzedawać, z ang. visual – wizualny) – sprzedaż wizualna, sprzedaż za pomocą ekspozycji towaru. 

Zapytacie: ale co to ma wspólnego z marketingiem i social media? Wbrew trochę jednak ma i jest ważnym elementem tej historii.

Od dziecka byłam kreatywna. Wybierając szkołę średnią byłam przekonana, że będę architektem i stworzę dzieła na miarę domu nad wodospadem Franka Lloyda Wrighta. Dlatego wybrałam liceum o profilu przygotowującym do dalszej edukacji w zakresie, projektowania. Jak to w życiu często bywa jako młoda osoba musiałam zrewidować swoje plany. Jednak nie zrezygnowałam zaspokojenia potrzeby kreatywności i ukończyłam kurs graficzny oraz aranżacji wnętrz. Zaczęłam tworzyć dla znajomych grafiki na potrzeby druku i udzielać porad związanych z aranżacją wnętrz, a  wolnym czasie nie rozstawałam się z aparatem ponieważ pasjonowała mnie fotografia.

Moją pierwszą pracą było stanowisko osoby odpowiedzialnej za ekspozycję towaru w jednej z polskich sieciówek. To wtedy miałam styczność z visual merchandisingiem. Mimo, że moja praca spełniała dekoratorskie zapędy to przez fakt, że większość aranżacji była odtwarzana na podstawie instrukcji z dostarczonych z centrali była dla mnie ograniczeniem. Zrezygnowałam z tego stanowiska bo wiedziałam, że chcę i mogę robić więcej. Wtedy otrzymałam propozycję współpracy jako fotograf w sklepie internetowym. Były to czasy kiedy większość sprzedaży w polskim e-commerce odbywała się w na popularnym serwisie (wtedy jeszcze w większości aukcyjnym), a poza opcją “promuj aukcję” nie było innych  możliwości by wyróżnić się na tle konkurencji. 

 Wtedy zrozumiałam, że odpowiednia ekspozycja produktu wpływa na sprzedaż nie tylko stacjonarnie, ale również w internecie. 

Unikatowe zdjęcia, kreacja graficzna aukcji nie tylko przyciągały uwagę klientów, ale również skłaniały ich do zakupów. Wtedy zrodził się pomysł na powstanie VM Design, które miało oferować wsparcie w zakresie sprzedażowej ekspozycji produktów i profesjonalną fotografię produktową.

Zaczęłam również zdobywać wiedzę w zakresie marketingu i e-commerce, którą pogłębiałam i weryfikowałam również prowadząc własne projekty sprzedażowe.

Kolejne propozycje współpracy umożliwiły mi poznanie nowych branż i nabieranie coraz większego doświadczenia i praktyki. I tak już od od ponad 12 lat jestem związana z marketingiem, e-commerce oraz wizerunkiem a projekt VM Design zyskał nowy zakres.  Visual merchandising ewoluował w visual marketing, bo jestem przekonana, że odpowiednia ekspozycja produktów i usług ma ogromne znaczenie. Nie tylko w sposób w jaki są pokazane, ale również gdzie poprzez wybór odpowiednich kanałów komunikacji.

 

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu kampanii online i offline. Od stworzenia strategii poprzez prowadzenie komunikacji, kampanii Meta Ads, aż po organizację ekspozycji wystawienniczej, gdzie zdobyłam dla klienta statuetkę Acantus Aureus przyznawaną przez Międzynarodowe Targi Poznańskie za uczestnictwo w targach ze stoiskiem najbardziej sprzyjającym realizacji strategii marketingowej.

 

Pracowałam w branży, modowej, optycznej, gastronomicznej, wnętrzarskie oraz poligraficznej. Zarówno w B2C i jak i B2B. 

Przy prowadzeniu komunikacji kładę nacisk na autentyczność i przywiązanie klienta do danej marki. 

Każdą współpracę rozpoczynam od analizy z klientem dotychczasowych działań, a następnie skupiam się na określeniu kluczowych celów. Do każdego projektu podchodzę indywidualnie, ponieważ każdy biznes jest inny. Jeśli Twoja firma potrzebuje wsparcia marketingowego chętnie Ci pomogę. Uwielbiam nowe projekty i współpracę z inspirującymi ludźmi. Mam nadzieję, że zainspiruję również Ciebie, a Twoja firma stanie się częścią historii VM Design. 

Opinie

Polecam Panią Justynę z całego serca. Uratowała działanie mojego sklepu internetowego i dodała mi wiatru w skrzydła. Choć to dopiero początek to już jestem pewna, że gdyby nie Pani Justyna mogłoby być różnie. W 2-3 tygodnie zrobiła dużo więcej niż agencja marketingowa w dwa miesiące. W tym czasie postawiłyśmy cały sklep od początku i usprawniłyśmy go pod każdym kątem. Wierzę, że przed nami jeszcze długa i równie owocna współpraca. Pani Justyna ma ogromną wiedzę, doświadczenie i głowę pełną świetnych pomysłów. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, a każdą napotkaną przeszkodę potrafi przekształcić na korzyść. Bardzo się cieszę, że trafiłyśmy na siebie i żałuję, że dopiero teraz 🙂
DOMINIKA
WŁAŚCICIELKA SKLEPU MODMI
Z panią Justyną jesteśmy związani od 2011 roku. Był to trudny okres dla branży gastronomicznej. Dzięki wsparciu pani Justyny udało się wyjść z kryzysu obronną ręką, a po jego zakończeniu rozwinąć skrzydła i docierać do jeszcze większej grupy klientów. To ona uświadomiła nam jak ważne są działania marketingowe i jak powinny być prowadzone. Dzięki niej stworzyliśmy charakter marki wyróżniający się na tle konkurencji. Pani Justyna od samego początku jest odpowiedzialna za następujące obszary: ton komunikacji i DNA marki Caffe Horst; wparcie merytoryczne i technicznie w zakresie wizerunku i aranżacji lokalu; działania związane z promocją restauracji; wsparcie przy organizacji eventów oraz kluczowych wydarzeń z życia Caffe Horst; zarządzanie treściami oraz kampaniami. Szczególnie cenię panią Justynę za mnogość pomysłów i kreatywność. Za jej zaangażowanie w całościowe działanie przedsiębiorstwa oraz umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych. Z całą pewnością mogę polecić panią Justynę jako osobę odpowiedzialną za działania marketingowe i wizerunkowe.
WOJCIECH
WŁAŚCICIEL RESTAURACJI CAFFE HORST
Współpracowałam z Justyną dla blue shadow i Optyka Oxys. W obu firmach był dla mnie ogromnym wsparciem w zakresie: e-commerce, e-mail marketingu, kampanii płatnych, projektowania grafik. Odchodząc na macierzyński ze spokojem zostawiałam w jej rękach marki Oxys i Okularium. Ma duże doświadczenie w sesjach zdjęciowych zarówno produktowych jak i wizerunkowy, o czym mogłam się przekonać obserwując ogromną przemianę wizerunkową marki okularowej Oxys. Taki szeroki wachlarz kompetencji oraz nastawienie na rozwoju, czyni ją dobrym partnerem zarówno przy małych projektach, gdzie jest w stanie wziąć sporo zadań na siebie, jak również przy dużych realizacjach, gdzie pełni rolę koordynatora i eksperta. Cechuje ją duże zaangażowanie, elastyczności, szybkość w działaniu i pomysłowości oraz wiedza techniczna. Zdecydowanie doświadczony i godny polecenia marketer.
JOANNA
STRATEG

BEZPŁATNA KONSULTACJA

Umów się na bezpłatną, niezobowiązującą konsultację.

kontakt@vm-design.pl

504990358

Scroll to Top